lazy_flyer (lazy_flyer) wrote,
lazy_flyer
lazy_flyer

Программного псто...

Не только лишь все ( патриоты ) знают, что борьа украинского народа с польскими поработителями была стихийной, идущей из глубин, из самой души народа. Но к сожалению существуют архивы...


Брошюра Краевой экзекутивы ОУН «Как и за что мы боремся с поляками».

1. Яка причина тяжкого положення українського народу на західно-українських землях?

Причиною тяжкого положення українського народу на західних українських землях є те, що на цих землях володіє – Польща. Плоди багатої української землі: збіжа, вуголь, залізо, нафта, дерево тощо дуже потрібні убогій, коронній Польщі. Окрім того – Польща перелюднена і тому польська держава хоче поселювати надмір свойого населення на українських землях.

Поляки добре знають, що вдержати владу над українськими землями більшими простором від властивих польських земель вони не зможуть, тому хочуть задержати на вічні часи при польській державі тільки Західну Україну. Польський народ хоче стати на на цих споконвіку українських землях, тому хоче знищити українців, які одинокі мають право до своїх прабатьківських земель.


Государственный архив Львовской области
Ф. 121. Оп. 3. Д. 798. Л. 152–159.
Печатается по: Посiвнич М. Видання крайовоï екзекутиви ОУН 1931 р. // Украïнський визвольний рух. Львiв, 2003. Зошит 2. С. 7–13.

№ 2. Из «Военной доктрины украинских националистов» (раздел «Национальное восстание»).

В повстанню висувається на перше місце жорстокість і ненависть. Не ходить мені доказати, що жорстокість є нерозлучиме явище повстання чи революції, бо події в Україні за часів минулої визвольної війни й під час перших років колективізації занадто болючо свідчать, що це є – жорстокість і ненависть. Наші вороги на протязі цілої історії поводилися з нами дуже жорстоко. Ми тільки тоді будемо мати моральну перевагу над ними, коли виявимо ще більшу жорстокість супроти них. Маса прагне пімсти за свої жертви, і не треба докучати її під час виконування тої пімсти заповіддю про любов до ближнього. Зрештою, український нарід не виказував ніколи безпотрібної жорстокости й ненависти. Це тільки наші вороги впоїли в нас, що ми жорстокі, покликаючись на події за повстання Хмельницького. Одначе тоді не було так страшно в Україні, бо ж поляки цілий час повстання домагалися, щоби шляхта, а з нею і жиди вернули до своїх маєтків. Супроти ворожого елементу треба виказати таку жорстокість в час повстання, щоби десяте покоління боялося поглянути в бік України, а не то мати охоту йти на неї підбоєм. Жорстокість і ненависть мусить бути однакова як до історичного ворога, так і до свого, який є проти повстання або старається переводити в життя якусь іншу ідеольоґію або політичну концепцію, як націоналістична. З вибухом повстання треба розв’язати всі політичні партії і все й всіх підпорядкувати повстанчій націоналістичній владі. Зрештою, саме повстання поділить українську суспільність на наших прихильників, невтральних і противників. Невтральних треба буде всіма способами втягнути в повстання, а противників треба буде уважати ворогами й приноровити до них таку кару, як до ворогів.

Архив ОУН в Киеве
Ф. 1. Оп. 2. Д. 466. Л. 91–139.
Печатается по: Колодзінський М. Націоналістичне повстання (розділ із праці «Воєнна доктрина українських націоналістів»). Публікація та коментарі О. Зайцева // Україна модерна. 2013. № 20. С. 257–295.

№ 3. Из инструкции «Борьба и деятельность ОУН во время войны» (раздел «Указания на первые дни организации государственной жизни»).

Меншинева політика

16. Національні меншини поділяються на:
а) приязні нам, себто членів досі поневолених народів;
б) ворожі нам, москалі, поляки, жиди.

а) Мають однакові права з українцями, уможливлюємо їм поворот в їхню Батьківщину.
б) Винищування в боротьбі, зокрема тих, що боронитимуть режіму: переселювання в їх землі, винищувати головно інтелігенцію, якої не вільно допускати до ніяких урядів, і взагалі унеможливлюємо продукування інтелігенції, себто доступ до шкіл і т.д. Наприклад, так званих польських селян треба асимілювати, усвідомлюючи з місця їм, тим більше в цей гарячий, повний фанатизму час, що вони українці тільки латинського обряду насильно асимільовані. Проводирів нищити. Жидів ізолювати, поусувати з урядів, щоб уникнути саботажу, тим більше москалів і поляків. Коли б була непоборна потреба оставити, приміром, в господарськім апараті жида, поставити йому нашого міліціянта над головою і ліквідувати за найменші провини. Керівники поодиноких галузей життя можуть бути лише українці, а не чужині — вороги. Асиміляція жидів виключається.


Государственный отраслевой архив Службы безопасности Украины
Ф. 13. Д. 376. Т. 6. Л. 294–302.
Опубликовано: ОУН в 1941 роци: Документи. Киïв, 2006. Ч. 1. С. 94–105.

№ 4. Сообщение бывшего краевого военного референта ОУН-Запад Л. Павлишина о разработке военной программы ОУН в конце 1942 г.
Отраслевой государственный архив Службы безопасности Украины
Ф. 13. Д. 372. Т. 5. Л. 21–38.
Опубл. частично: Поляки i украïнцi мiж двома тоталiними системами, 1942–1945. Варшава; Киïв, 2005. Ч. 1. С. 204–212.
Tags: Нацики
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Вождей псто...

  Не только лишь все знают как важна личность вождя, фюрера, дуче. Если он харизматичен - за ним пойдут толпы. А если наоброт - то и украинизация…

 • Власти псто...

  Не только лишь все помнят, что не так давно в России случились выборы в ГД. На эту темы высказались все. А кто не успел тогда высказываются сейчас.…

 • Модного псто - 2...

  Не так давно писал о изобретении миллениалами ватника. И вот внезапно... Надо позвонить знакомому прапорщику...

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments